W tym odcinku:

  • tłumaczę się z małego opóźnienia,
  • opowiadam o idei The Miracle Morning i jej twórcy – Hal’u Elrodzie,
  • wspominam i polecam jego książkę – Fenomen poranka,
  • wymieniam aplikację do medytacji Calm,
  • podsuwam pomysł na praktykowanie afirmacji z Anią Aftowicz,
  • rzucam Ci (i sobie również!) wyzwanie – jak zwykle;)
  • namawiam Cię do odnalezienia swojej drogi i zaprojektowania własnego „fenomenalnego poranka”…

… i oczywiście zapraszam na kolejny odcinek, który jeszcze w tym tygodniu! Do usłyszenia;)

 

***

6 elementów rytuału poranka:

 

S – Silence / Medytacja – typowa medytacja w ciszy, medytacja z aplikacją, ćwiczenie świadomego oddechu, wyciszenie przy relaksujących dźwiękach, np. natury.

A – Affirmation / Afirmacje – słuchane (choćby poprzez YouTube’a), przepisywane w ulubionym notatniku albo powtarzane, najlepiej na głos.

V – Visualization / Wizualizacja – praca z Vision Board czyli Mapą Marzeń, o której więcej TUTAJ albo samodzielne wizualizowanie sobie osiągniętych celów.

E – Exercise / Ćwiczenia fizyczne – w zależności od ilości przeznaczonego na nie czasu – może to być wyprawa na siłownię, jogging po okolicy, joga, ćwiczenia w domu, stretching, taniec albo chociaż kilka minut przeciągania i podskoków.

R – Reading / Czytanie – najlepiej czegoś rozwojowego, zmieniającego spojrzenie na świat albo motywującego do działania. Może to być książka, ale też artykuł na Internecie, czasopismo albo blog.

S – Scribing / Pisanie – w formie porannych stron (codziennie 3 strony zeszytu zapisane strumieniem myśli), dziennika wdzięczności, pamiętnika albo chociaż skrawków wspomnień i przemyśleń.

Teoretycznie całość powinna zajmować około godziny, ale jeśli nie masz tyle czasu – spróbuj chociaż z wersją mini. 1 minuta na każdą czynność. To tylko 6 minut Twojego poranka, które jednak mogą zrobić różnicę! To co, podejmujesz wyzwanie?:>

Komentowanie, udostępnianie, polecanie znajomym, wspominanie o mnie przy kieliszku wina i „lajkowanie” fanpage’a na Facebooku jest szalenie mile widziane, więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać, podzielić się swoją historią, o coś zapytać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.